Jusuf Buxhovi me akuza të drejtpërdrejta: Ja kush është përgjegjës për vrasjen e Ahmet Krasniqit - Bota Sot
Jusuf Buxhovi me akuza të drejtpërdrejta: Ja kush është përgjegjës për vrasjen e Ahmet Krasniqit

Aktuale

Jusuf Buxhovi me akuza të drejtpërdrejta: Ja kush është përgjegjës për vrasjen e Ahmet Krasniqit

Nga: N.Sh Më: 23 shtator 2019 Në ora: 09:33
Ahmet Krasniqi dhe Jusuf Buxhovi

Historiani dhe publicisti Jusuv Buxhovi, ka folur për vrasjen e Kolonel Ahmet Krasniqit.

Buxhovi përmes një postimi në Facebook, thekson se, vrasja ndaj Krasniqit paraqet një atentat politik kundër organizimit të luftës institucionale në Kosovë.

Ai shton se, përgjegjësia bie drejtpërdrejti ndaj shteti shqiptar por edhe grupeve të tjera të armatosura, që sipas tij, e sabotuan Marrëveshjen e Oslos.

Ahmet Krasniqi është ekzekutuar më 21 shtator 1998 në Tiranë, në moshën 50-vjeçare. Vrasja e tij ende mbetet e pandriçuar.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...