Bashkim Gashi refuzon ftesën e Speciales, OVL e UÇK-së i bën një sugjerim - Bota Sot
Bashkim Gashi refuzon ftesën e Speciales, OVL e UÇK-së i bën një sugjerim

Aktuale

Bashkim Gashi refuzon ftesën e Speciales, OVL e UÇK-së i bën një sugjerim

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 13:04
Foto ilustrim

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka njoftuar se Bashkim Gashi, nga Suhareka, deri më tani e ka refuzuar ftesën e Gjykatës Speciale.

OVL e UÇK-së ka kërkuar nga mediat që personi në fjalë të lihet i qetë, dhe për çdo informim të kontaktohet organizata e veteranëve.

“Meqenëse Gashi ishte tek ne në zyrë, dhe ftesa i është ofruar për datën 24 shtator 2019, por nuk e ka pranuar pa sqarime shtesë, ne si OVL UÇK, i sugjerojmë që ta pranoj ftesën e ardhshme dhe të mos krijoj presedan për të tjerët”, thuhet në njofim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...