Vjen urimi nga Edi Rama: Urime Kosovë, urime tri partive - Bota Sot
Vjen urimi nga Edi Rama: Urime Kosovë, urime tri partive

Aktuale

Vjen urimi nga Edi Rama: Urime Kosovë, urime tri partive

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 09:09
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë uron Kosovën për zgjedhjet e suksesshme parlamentare të mbajtura këtë të diel.

Me anë të një postimi nëpërmjet rrjetit social Tëitter, Rama uron Albin Kurtin, për rezultatin më të mirë, si dhe nuk lë pa përmendur as partitë e tjera, duke uruar LDK për rezultatin e dytë më të mirë dhe PDK për pranim të rezultatit.

Postimi i Ramas

Urime Kosovës për zgjedhjet e suksesshme parlamentare. Urime Vetëvendosjes e Albin Kurtit për rezultatin më të mirë. Urime LDK e Vjosa Osmanit për rezultatin e dytë më të mirë. Urime PDK e Kadri Veselit për pranimin shembullor të rezultatit. Sa më e mbarë dita e re për Kosovën🤝

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...