Bashkëshorti i Vjosa Osmanit godet ashpër PDK-në: Sajuan lajme, sulme, gënjeshtra… nuk ua lë gjë pa u përdorur kundër nesh - Bota Sot
Bashkëshorti i Vjosa Osmanit godet ashpër PDK-në: Sajuan lajme, sulme, gënjeshtra… nuk ua lë gjë pa u përdorur kundër nesh

Aktuale

Bashkëshorti i Vjosa Osmanit godet ashpër PDK-në: Sajuan lajme, sulme, gënjeshtra… nuk ua lë gjë pa u përdorur kundër nesh

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 23:04
Bashkëshorti i Vjosa Osmanit

Prindon Sadriu, bashkëshorti i kandidates për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmanit, ka reaguar ashpër përmes një postimi në Facebook.

Ai ka goditur ashpër PDK-në edhe pse nuk e ka përmendur me emer këtë parti.

Sadriu ka theksuar se përgjatë fushatës elektorale, por edhe në heshtje parazgjedhore, pati sulme të ashpra e të fabrikuara ndaj Vjosa Osmanit.

Reagimi i plotë:

Sulme, shpifje, sajime, gënjeshtra, fabrikime e idiotizma. Nuk u la gjë pa u përdorur kundër Vjosës, mua dhe familjes sonë nga dy anët e bolshevikëve. Bolshevikët në publik atakonin njëri tjetrin, ndërsa natën skutave fabrikonin lajme të rreme, shpifje. Gjithat kundër Vjosës. Kundër saj, sepse pikërisht te ajo shihnin rrezikun nga humbja e thellë. Prandaj edhe u bënë bashkë.

Nuk heshtën as gjatë heshtjes zgjedhore, të shtunën e të dielën. Për heshtje nuk brengosej as një pseudoportal i financuar nga Agim Bahtiri i cili nuk la genjeshtër pa fabrikuar ditën e zgjedhjeve dhe një ditë para saj, duke thyer cdo normë të demokracisë e kodit elektoral. U fabrikuan video montazhe, foto montazhe e cka jo tjetër. Temë negative nëpër medie u bë edhe fakti se unë nuk kisha votuar në të njejtin vend votim sikur Vjosa. Kjo u bë pikërisht ditën e votimit. Deri aty shkonin metodat stasiane të sulmeve të oponentëve.

Prandaj, kush do që i interpreton këto zgjedhje si garë fer, është larg të kuptuarit të nocionit dhe sistemit të demokracisë. Këso ‘fitore’ nuk i bejnë nderë asnjë partie. Fushata e ulët dhe denigruese e mbushur me fabrikime dhe gënjeshtra është shqetësuese për cilëndo parti që synon pushtetin.

Kosovës i duhet shembull i vlerave më të larta të demokracisë dhe i mirësjelljes, jo shembull i ardhjes në pushtet pa zgjedhur mjete e duke shkelur mbi të tjerët, duke njollosur të tjerët.

Bolshevizmi është sëmundje! Unë BESOJ në një Kosovë ndryshe nga kjo që kemi. Në një Kosovë ndryshe, por pa bolshevikët!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...