Këto janë komunat ku ka përfunduar numërimi i votave - Bota Sot
Këto janë komunat ku ka përfunduar numërimi i votave

Aktuale

Këto janë komunat ku ka përfunduar numërimi i votave

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 07:13
Foto

Komisioni Qendror Zgjedhor njofton se në shumicën e komunave ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjet parlamentare.

Në komunën e Leposaviçit, Zveqanit, Zubin Potokut, Istogut, Pejës, Junikut, Dragashit, Shtërpces, Kaçanikut, Hanit të Elezit, Vitisë, Gjilanit, Shtimes, Ranillugut, Graçanices, Fushë Kosovës, Drenasit, Malishevës, Klinës, Obiliqit e Lipjanit, ka përfunduar numërimi i votave.

Tani kanë mbetur të numërohen votat me kusht dhe ato të diasporës.

Janë edhe 12 komuna të Kosovës, për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka procesuar me rezultatet përfundimtare preliminare për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit.

KQZ-ja nuk ka publikuar ende rezultatet për votimet në Deçan, Gjakovë, Kamenicë, Mitrovicë e Jugut, Rahovec, Podujevë, Prishtinë, Prizren, Skenderaj, Suharekë, Ferizaj, Vushtrri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...