Këto janë komunat në të cilat Vetëvendosje doli e para, në mesin e tyre katër komuna të mëdha - Bota Sot
Këto janë komunat në të cilat Vetëvendosje doli e para, në mesin e tyre katër komuna të mëdha

Aktuale

Këto janë komunat në të cilat Vetëvendosje doli e para, në mesin e tyre katër komuna të mëdha

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 15:09
Foto

Këto janë komunat në të cilat Vetëvendosje doli e para, në mesin e tyre katër komuna të mëdha.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri tash ka procesuar 99,88% të votave nga 2 mijë e 544 vendvotime  nga 2 mijë e 547 vendvotime sa janë gjithsejtë.

Sipas rezultateve nga këto vota të procesuara, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë, duke marrë 25,49% apo 202 mijë e 884 vota.

Në këto zgjedhje Vetëvendosje ka arritur të fitojë në nëntë komuna.

Komunat të cilat LVV ka fituar janë: Gjilani, Kaçaniku, Kamenica, Obiliqi, Prishtina, Prizreni, Ferizaj, Vushtrria dhe Hani i Elezit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...