Albin Kurti aderon te partia e Albin Kurtit - Bota Sot
Albin Kurti aderon te partia e Albin Kurtit

Aktuale

Albin Kurti aderon te partia e Albin Kurtit

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 12:43
Albin Kurti dhe Agon Batusha

Vetëvendosje po pranon aderime të reja në parti ditët pas përfundimit të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Por, aderimi i djeshëm në këtë parti është më i veçantë – një koincidnece interesante.

Emnaku i kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti, është anëtari më i ri i Qendrës së Lëvizjes në Gjakovë.

Për këtë ka njoftuar anëtari i partisë Vetëvendosje, Agon Batusha, përmes një shkrimi në Facebook.

“Mbrëmë pranuam antarësimin e Albin Iljaz Kurtit. Koiqidencë, por e vërtet e madhe. Albini ka lindur në vitin 1999 dhe jeton në Gjakovë. Me profesion është rrobaqepës, por pasion e ka dizajnin. Albin, emri dhe mbiemri yt është simbol i shpresës në Kosovë. E di, është përgjegjësi, por mbi gjitha mbaje me krenari se #erdhiDita”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...