Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike - Bota Sot
Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

Aktuale

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 16:37
Foto

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell.

Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin e më pas edhe me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ashtu sikur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, as Veseli dhe Haradinaj nuk u prononcuan për media.

Grenell gjatë ditës së sotme është takuar edhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...