Ky është ministri i ri i shëndetësisë në qeverinë Kurti - Bota Sot
Ky është ministri i ri i shëndetësisë në qeverinë Kurti

Aktuale

Ky është ministri i ri i shëndetësisë në qeverinë Kurti

Nga: D.RR Më: 13 tetor 2019 Në ora: 11:51
Albin Kurti

Tashmë kanë filluar takimet mes dy ekipeve të LDK-së dhe VV-së për ta cekur programin e tyre bashkëqeverisës në legjislaturën e ardhshme.

Mirëpo gazeta “Bota sot” ka mësuar nga burimet e saj se kryeministri Albin Kurti, e do patjetër si ministër të shëndetësisë, Arben Vitinë, i cili ka qenë drejtor i shëndetësisë në komunën e Prishtinës.

Sipas burimeve, çështja e ministrisë së shëndetësisë është e padiskutueshme, ku pritet shumë që shpejt që Arben Vitia të emërohet në këtë post./Botasot

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat