Darka që e organizonte Ibrahim Rugova braktisët nga Thaçi dhe liderët - Bota Sot
Darka që e organizonte Ibrahim Rugova braktisët nga Thaçi dhe liderët

Aktuale

Darka që e organizonte Ibrahim Rugova braktisët nga Thaçi dhe liderët

Më: 20 tetor 2019 Në ora: 22:14
Dr.Ibrahim Rugova

Në Prishtinë sot është shtruar ajo që njihet si Darka e Lamës. Por, atë nuk e organizoi Presidenca e as ndonjë institucion shtetëror.

Darkën e Lamës e organizonte për çdo fillimvjeshtë ish-Presidenti Ibrahim Rugova.

Këtë traditë e kishin vazhduar edhe presidentë të tjerë, përfshirë edhe Presidenten Atifete Jahjaga.

E, këtë vit Darkën e Lamës e organizoi Kisha Protestante.

Atë nuk e organizoi as Presidenca, e as nuk ishin të pranishëm ndonjë nga liderët e shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat