Komuna e Obiliqit ndan donacionin me QKUK-në - Bota Sot
Komuna e Obiliqit ndan donacionin me QKUK-në

Aktuale

Komuna e Obiliqit ndan donacionin me QKUK-në

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 20:34
Komuna e Obiliqit

U dërguan në repartin e Radiologjisë.

Pajisje mjekësoret janë vetëm një pjesë e donacionit që të hënën i arriti Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Me to, udhëheqësit e klinikave përfituese po thonë se do t`u lehtësohet puna.

Të gjitha këto orendi janë pjesë e donacionit prej 150 mijë eurosh të Xhafer Balajt dhe qeverisë suedeze.

E Komuna e Obiliqit si përfituese e kësaj ndihme vendosi që një pjesë të saj ta ndaj për QKUK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat