Vazhdon propaganda e Serbisë kundër Kosovës - Bota Sot
Vazhdon propaganda e Serbisë kundër Kosovës

Aktuale

Vazhdon propaganda e Serbisë kundër Kosovës

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 13:03
Foto nga takimi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot është takuar me ministrin qipriot të Mbrojtjes, Savvas Angelides.

Gjatë ditës së sotme presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është takuar me ministrin e Mbrojtjes së Qipros, Savvas Angelides.

Temë e këtij takimi ishte edhe Kosova, ku Vuçiq e ka falënderuar ministrin Savvas Angelides, që Qiproja vazhdon të mos e njohë pavarësinë e Kosovës.

“Vuçiq falënderoi Qipron për ndihmën e saj në mbrojtjen e interesave kombëtare dhe kombëtare të Serbisë, veçanërisht duke mos e njohur pavarësinë e Kosovës, dhe shprehu qëndrimin e vendosur të Serbisë për të mbështetur integritetin territorial të Qipros”, shkruajnë mediet serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat