Ja çfarë thotë Haxhiu për foton Osmani-Kurti - Bota Sot
Ja çfarë thotë Haxhiu për foton Osmani-Kurti

Aktuale

Ja çfarë thotë Haxhiu për foton Osmani-Kurti

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 22:19
Baton Haxhiu

Gazetari Baton Haxhiu në ‘Analizën Zgjedhore’ ka komentuar takimin e sotëm të zhvilluar në mes të Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit.

Haxhiu tha se ky takim mund të jetë paraparë më herët, dhe që sipas tij ëhtë një provokim më shumë për të ndërtuar një imagjinat.

Sipas Haxhiut kjo gjë shihet më shumë si nevoj e Kurtit për ta mbajtur në trend imagjinatën e opinionit, duke ju treguar se në mes LDK-VV-së është gjithçka në rregull

“LDK nuk e ka pas plotësuar treshën e saj sepse në negociata kanë shkaur vetëm ab dhe Hoti, nuk ka mu. Fillimi i negociatave ka shku me munges të shaëls, në anën tjetër që ka qenë treshja e VV-së, dhe normalisht që me Hazirin është dashur të plotësohen. Kjo foto natyrshem mund të jetë një  takim që është paraparë më herët,  dhe se është një provokim më shumë për të ndërtuar një imagjinatë më shumë. Më shumë është një nevoj e Kurtit për të mbajtur në trend imagjinatën e publikut për të treguar se gjithçka është në rregull më këto dy parti”, është shprehur Haxhiu në ‘Analizën  Zgjedhore’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat