Nuk ndalet Jahjaga, kërkon avansimin e të mbijetuarëve të dhunës seksuale gjatë konfliktit shqiptaro-serb - Bota Sot
Nuk ndalet Jahjaga, kërkon avansimin e të mbijetuarëve të dhunës seksuale gjatë konfliktit shqiptaro-serb

Aktuale

Nuk ndalet Jahjaga, kërkon avansimin e të mbijetuarëve të dhunës seksuale gjatë konfliktit shqiptaro-serb

Nga: V.R Më: 31 tetor 2019 Në ora: 18:43
Pamje nga takimi

Ish-Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, nëpërmjet një deklarate publike, ka bërë të ditur se është duke marrë pjesë në punëtorinë për avancimin e çështjes së reperacioneve të të mbijetuarëve të dhunës seksuale gjatë konfliktit shqiptaro-serb.

”Në këtë punëtori, Kosova u prezentua si storie suksesi për gjithë punën në krijimin e mekanzimave institucional për reparacione të të mbijetuarave të dhunës seksuale në Kosovë”, tha Jahjaga.

Postimi plotë:

Kënaqësi e veçantë të jem pjesë e punëtorisë për avancimin e çështjes së reparacioneve të të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë konfliktit të organizuar nga IOM dhe Zyra e Përfaqësuesit Special të Sekretarit të Përgjithshëm për Dhunë Seksuale gjatë Konfliktit.

Në këtë punëtori, Kosova u prezentua si storie suksesi për gjithë punën në krijimin e mekanzimave institucional për reparacione të të mbijetuarave të dhunës seksuale në Kosovë.

Vasfije Krasniqi - Goodman, përfaqësuses të organizatve të shoqërisë civile në Kosovë, përfaqësues të Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Personave të Dhunuar gjatë Luftës në Kosovë, dhe përfaqësues të UN Ëomen Kosovë, po ashtu po marrin pjesë në këtë punëtori dhe po ndajnë me pjesëmarrësit arritjet tona në këtë fushë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat