Kryeziu: LDK e VV po marrin n’thu për postin e Presidentit, nuk varet veç prej tyre - Bota Sot
Kryeziu: LDK e VV po marrin n’thu për postin e Presidentit, nuk varet veç prej tyre

Aktuale

Kryeziu: LDK e VV po marrin n’thu për postin e Presidentit, nuk varet veç prej tyre

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 23:50
Ismet Kryeziu

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu përmes një postimi në facebook ka shkruar për zgjedhjen e presidentit.

Ai ka thënë se zgjedhja e presidentit nuk varet nga vullneti i Vetëvendosjes e LDK-së.

Madje, ai tha se “është herët me marre ne thua marreveshja, per diçka qe ky koalicion si i vetem s’mundet me vendos”.

Lexojeni të plotë postimin e Kryeziut në facebook. 

Zgjedhja e presidentit nuk m'varet vetem nga vullneti i VV-se dhe LDK-se, duhen dy te tretat e votave te deputeteve.

Prandaj, pak si heret me marre ne thua marreveshja, per diçka qe ky koalicion si i vetem s'mundet me vendos😉

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat