Marshi për Astrit Deharin i bën bashkë VV-në dhe PSD-në - Bota Sot
Marshi për Astrit Deharin i bën bashkë VV-në dhe PSD-në

Aktuale

Marshi për Astrit Deharin i bën bashkë VV-në dhe PSD-në

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 12:41
Marshi për Astrit Deharin i bën bashkë VV-në dhe PSD-në

Qindra qytetarë i janë bashkuar marshit “Një popull për drejtësi”, me rastin e 3 vjetorit të vdekjes të aktivistët të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, në burgun e Prizrenit.

Përpos figurave kryesore të LVV-së, Albin Kurti dhe të tjerëve, këtij marshi i janë bashkuar edhe zyrtarët e lartë të Partisë Social Demokrate.

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti i shoqëruar me Drejtorin e Inspektoriatit, Adonis Tahiri si dhe Visar Ymeri janë parë në sheshin “Skenderbeu” në përkrahje të Astritit.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat