Nuk është Drenica, kjo është komuna ku Kadri Veseli ka marrë më së shumti vota - Bota Sot
Nuk është Drenica, kjo është komuna ku Kadri Veseli ka marrë më së shumti vota

Aktuale

Nuk është Drenica, kjo është komuna ku Kadri Veseli ka marrë më së shumti vota

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 20:23
Kadri Veseli

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit u rendit e treta me 21.16% dhe do t’i ketë  25 deputetë, shkruan Periskopi.

Lideri i kësaj partie, Kadri Veseli ka marrë 146 763 vota.

Veseli më së shumti vota ka marrë në Prishtinë, Skenderaj e Drenas, ndërsa komunat me shumicë shqiptare ku ai ka marrë më së paku vota janë Juniku, Deçani dhe Hani i Elezit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat