Në këto komuna Fatmir Limaj mori vota më së shumti - Bota Sot
Në këto komuna Fatmir Limaj mori vota më së shumti

Aktuale

Në këto komuna Fatmir Limaj mori vota më së shumti

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 23:50
Fatmir Limaj

Koalicioni Nisma-AKR-PD në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arrit ta kalojë pragun zgjedhor.

Ky koalicion mori 42.072 mijë vota apo në përqindje 4,984%.

Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj mori 26 014, ndërsa kryetari i AKR’së Behgjet Pacolli mori 10 525 vota.

Limaj sipas të dhënave të nxjerra nga “Debat Plus” ka marrë më së shumti vota në Malishevë, Prizren, Prishtinë, ndërsa komunat me shumicë shqiptare ku ai ka marrë më së paku vota janë Juniku, Obiliqi dhe Istogu.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat