Mustafa flet për zgjedhjen deputet të ish-spiunit të BIA-s - Bota Sot
Mustafa flet për zgjedhjen deputet të ish-spiunit të BIA-s

Aktuale

Mustafa flet për zgjedhjen deputet të ish-spiunit të BIA-s

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 15:59
Branislav Nikolic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur sot në një konferencë për media të kësaj partie pas mbledhjes së kryesisë së partisë.

Ai ka deklaruar se në bisedimet që grupet punuese kanë zhvilluar me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e qeverisë janë pak çështje në të cilat nuk pajtohen.

Në konferencë kreu i LDK-së foli edhe për zgjedhjen deputet të ish-spiunit të BIA-s serbe nga Lista Serbe, Branislav Nikolic.

Mustafa tha se është për keqardhje që një punëtor i BIA-s serbe të bëhet deputet në Kuvendin e Kosovës.

“Ne me keqardhje e kemi marrë këtë informatë që dikush që konsiderohet se ka qenë punëtor i BIA-s serbe të vijë të bëhet deputet i Kuvendit të Kosovës, por nuk është në fuqinë e as në vullnetin e LDK-së. Me qenë në vullnetin tonë kjo nuk do të kishte ndodhë, mirëpo ligji dhe Kushtetuta duhet të veprojë, ashtu siç vepron ligji ashtu do të veprojmë edhe ne”, ka thënë Mustafa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat