Limaj: Me ligj, ne jemi pjesë e Parlamentit të Kosovës - Bota Sot
Limaj: Me ligj, ne jemi pjesë e Parlamentit të Kosovës

Aktuale

Limaj: Me ligj, ne jemi pjesë e Parlamentit të Kosovës

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 22:05
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se kjo parti bashkë me partnerër AKR dhe PD e kanë kaluar pragun zgjedhor për të qenë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

“Nëse në këtë vend respektohet ligji, s’ka a besoni. Ne me ligj jemi pjesë e Parlamentit të Kosovës”, ka thënë Limaj.

“Besoj në drejtësinë e vendit tim që do ta respektojë ligjin dhe jo ndërhyrjet nga jashtë. Ne po kërkojmë vetëm respektim të ligjshmërisë që institucionet e dala nga zgjedhjet të marrin kredibilitet”.

Në të kundërtën sipas tij përveç partisë do të dëmtoheshin edhe 42 mijë qytetarë që e kanë votuar. Limaj ka thënë se rezultati i prezantuar dje nga KQZ është i fabrikuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat