Ambasadori i Kosovës në Gjermani kujton 30 vjetori e rënies së Murit të Berlinit - Bota Sot
Ambasadori i Kosovës në Gjermani kujton 30 vjetori e rënies së Murit të Berlinit

Aktuale

Ambasadori i Kosovës në Gjermani kujton 30 vjetori e rënies së Murit të Berlinit

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 10:00
Beqë Cufaj

Sot po shënohet 30-të vjetori i rënies së Murit të Berlinit.

Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj përmes një statusi në Facebook është shprehur se Gjermania u Bashkua dhe Perdja e hekurt e komunizmit u rrënua përfundimisht.

Statusi i tij i plotë:

Sot mbushen 30 Vjet nga Rënia e Murit të Berlinit. Gjermania u Bashkua dhe Perdja e hekurt e komunizmit u rrënua përfundimisht. Bota e lirë atëbotë dhe sot ka arsye të festojë sepse asnjë tirani, asnjë ndarje, nuk mundet ta mposhtë vullnetin e kombeve për liri!

Edhe me 9 Nëntor të vitit 1989 por edhe me 12 Qershor të vitit 1999! Urime Gjermanisë, Kombiit gjerman dhe krejt botës së lirë! 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat