Dokument: Zbulohen pazaret e Rames me qeverinë serbe, mbrapa shpinës së Kosovës - Bota Sot
Dokument: Zbulohen pazaret e Rames me qeverinë serbe, mbrapa shpinës së Kosovës

Aktuale

Dokument: Zbulohen pazaret e Rames me qeverinë serbe, mbrapa shpinës së Kosovës

Nga: H.O. Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 09:25
Rama, Vucic

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Blerim Granica në një postim të tij në Facebook ka sjellë një protokoll bashkëpunimi ndërmjet qeverisë shqiptare të Edi Ramës dhe asaj të Serbisë.

Postimi i plotë:

Edi Rama që nga fillimi po bënte pazare mbrapa shpinës së Kosovës. Po ju sjell një Protokol për bashkëpunim në shumë fusha mes qeverisë së Ramës dhe Qeverisë serbe.

Ne fushën e transportit hekurodhor me këtë protokol hekurudhat e Kosovës njifen si pjesë e Serbisë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat