Haradinaj kujton me fjalë të ndjera vëllain e tij Luanin në 23 vjetorin e rënies

Aktuale

Haradinaj kujton me fjalë të ndjera vëllain e tij Luanin në 23 vjetorin e rënies

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 08:19
Ramush Haradinaj dhe Luan Haradinaj

Kryeministri në detyrë, Ramuhs Haradinaj përmes një shkrimi ka uruar ditëlindjen e vëllait të tij dëshmorë, Luanit.

Haradinaj shkruan se kujtimi për të është i paharruar, duke kujtuar se ai kishe rënë për atdhe si 23 vjeçar.

Postimi i plotë:

Luan, urime ditëlindja. Para 23-vjetësh ke ra për Atdhe, si 23 vjeçarë. Sot, Luani i ri është në rreshtin e ushtrisë sonë për dëshmi se lufta për liri vazhdon përjetësisht. I paharruar kujtimi yt!RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat