Atifete Jahjaga takohet me Kryeministrin e Luksemburgut Xavier Bettel - Bota Sot
Atifete Jahjaga takohet me Kryeministrin e Luksemburgut Xavier Bettel

Aktuale

Atifete Jahjaga takohet me Kryeministrin e Luksemburgut Xavier Bettel

Nga: A.SH Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 17:40
Atifete Jahjaga dhe Xavier Bettel

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka takuar Kryeministrin e Luksemburgut Xavier Bettel.

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka treguar se me Kryeministrin e Luksemburgut ka biseduar për agjenden evropiane të Kosovës dhe për procesin e liberalizimit të vizave.

“Kënaqësi të takohem me mikun tim, Kryeministrin e Luksemburgut Z. Xavier Bettel.
Pas një vizite të këndshme në Muzeun Mudam, vazhduam bashkëbisedimin për agjenden evropiane të Kosovës dhe për procesin e liberalizimit të vizave”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat