Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë - Bota Sot
Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë

Aktuale

Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 09:46
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i  Shqipërisë Ilir Meta në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA-së në Tiranë.

Thaçi në panelin hyrës do të flasë për rolin e fesë në ndërtimin e paqes në Kosovë.

Në këtë konferencë marrin pjesë udhëheqës të shteteve të rajonit dhe udhëheqës të bashkësive fetare nga e tërë bota.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat