Murat Jashari figurë unifikuese e një kryetari popullor... - Bota Sot
Murat Jashari figurë unifikuese e një kryetari popullor...

Aktuale

Murat Jashari figurë unifikuese e një kryetari popullor...

Nga: N.Sh Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 14:49
Murat Jashari

Murat Jashari, po cilësohet si një figurë unifikuese për president popullor të Kosovës.

Ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook thotë se Murat Jashari rrjedh nga trungu i themelit të sakrificës dhe luftës për liri.

Miftari thotë se, Jashari është djali i atdhetarit dhe veprimtarit të devotshëm të LDK-së në Gjermani dhe shok me heroin Sali Çekajn.

“Murat R Jashari figurë unifikuse e një kryetarit popullor në Kosovë, rrjedh nga vet trungu themeli i sakrificës, luftës për liri dhe UÇK, prindi i tij baca Rifat ishte po ashtu nder luftëtarët e radhëve të para, veprimtar atdhetar i zellshëm i emigracionit tonë ishte po ashtu zyrtar i devotshëm i LDK për Gjermani shok kryekreje me heroin Salih Çekajn!”, shkruan Miftari në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat