Ndërrimi i komandantit të KFOR’it, Kurti e Thaçi bashkë në ceremoni - Bota Sot
Ndërrimi i komandantit të KFOR’it, Kurti e Thaçi bashkë në ceremoni

Aktuale

Ndërrimi i komandantit të KFOR’it, Kurti e Thaçi bashkë në ceremoni

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 12:02
Ndërrimi i komandantit të KFOR’it, Kurti e Thaçi bashkë në ceremoni

Gjeneralmajor Michele Risi u emërua komandant i KFOR-it në Kosovë.

Ndërrimi i komandës se KFOR-it ndërmjet komandantit të deritanishëm Lorenzo D’Addario te Michele Risi u bë me një ceremoni solemne.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe udhëheqës instuticional të vendit, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj si dhe prirës fetarë.

Gjithashtu ceremoninë e përcollën ambasadori amerikan Philp Kossnet ai britanik Nicolas Abbot si dhe Nataliy Apostolav shefja e zyrës së BE-së në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat