Beqiri ia tregon Ramës kufijtë e Kosovës: Nuk habitem me turpin radhës

Aktuale

Beqiri ia tregon Ramës kufijtë e Kosovës: Nuk habitem me turpin radhës

Nga: A.M. Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 18:24
Ismet Beqiri

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka reaguar pasi që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një hartë në të cilën shihet Kosova brenda territorit të Serbisë.

Ai në një postimi në Facebook, ka shkruar se “Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008, me hartën dhe kufijtë e saj”.

Postimi i plotë:

Për ata që “nuk e dinë”, për Edin e Shqipërisë, Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008, me hartën dhe kufijtë e saj.

Nuk habitem me turpin e tij të radhës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat