VV e LDK merren vesh që stadiumi kombëtar të mos ndërtohet në Drenas por në këtë vend - Bota Sot
VV e LDK merren vesh që stadiumi kombëtar të mos ndërtohet në Drenas por në këtë vend

Aktuale

VV e LDK merren vesh që stadiumi kombëtar të mos ndërtohet në Drenas por në këtë vend

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 22:35
Lumir Abdixhiku

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se gjatë bisedave në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së është diskutuar edhe rreth ndërtimit të stadiumit kombëtar.

Abdixhiku ka thënë se stadiumi është vendosur të ndërtohet në Bërnicë dhe jo në Drenas.

“Gjatë bisedave kemi vendosur që stadiumi i kombëtares së Kosovës të ndërtohet në Bërnicë dhe jo në Drenas”, ka thënë Abdixhiku në emisionin Pressing.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat