Një 29 vjeçar nga Kosova nxirret i vdekur nga rrënojat në Durrës, shkon në 17 totali i viktimave nga tërmeti - Bota Sot
Një 29 vjeçar nga Kosova nxirret i vdekur nga rrënojat në Durrës, shkon në 17 totali i viktimave nga tërmeti

Aktuale

Një 29 vjeçar nga Kosova nxirret i vdekur nga rrënojat në Durrës, shkon në 17 totali i viktimave nga tërmeti

Më: 26 nëntor 2019 Në ora: 16:26
Pasojat e tërmetit në Shqipëri

Një tjetër trup i pajetë është nxjerrë nga rrënojat e shkaktuara nga tërmeti në Shqipëri.

Pas orëve të gjata, prej tërmetit të rënë në 03:55, një djalë nga Kosova është nxjerrë nga forcat e policisë dhe ushtria i pajetë, shkruajnë mediat shqiptare.

Së bashku me vëllain e tij, djali nga Kosova kishin mundur të kërkonin ndihmë përmes telefonit, por pas orëve të tëra në operacion shpëtimi, ai nuk mundi t’ia dalë.

Nuk dihet ende se si do të jetë fati i vëllait të tij, ndërsa lutjet e të gjithëve tashmë janë që personat nënë rrënoja t’ia dalin të mbijetojnë.

Ndërkohë, mediat shqiptare raportojnë se tashmë ka arritur në 17 numri i viktimave të tërmetit në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat