Pati akuza të shumta për emërimin e noterëve, Ambasadori gjerman jep një lajm të mirë - Bota Sot
Pati akuza të shumta për emërimin e noterëve, Ambasadori gjerman jep një lajm të mirë

Aktuale

Pati akuza të shumta për emërimin e noterëve, Ambasadori gjerman jep një lajm të mirë

Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 10:45
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar se Unioni Ndërkombëtar i Noterëve do të merr pjesë në procesin e rivendosjen së noterëve në Kosovë.

“Lajm i mirë nga Unioni Ndërkombëtar i Noterëve: Pas bisedimeve me të gjitha palët, UNN konfirmon se do të marrin pjesë në procesin e rivendosjes së noterëve në Kosovë dhe do të japin mbështetje të mëtejshme bazuar në standardet ndërkombëtare. Pra nuk ka nevojë të nxitoheni me nominimet tani. Faleminderit të gjithëve.”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat