Koalicioni LDK-VV, LDK-ja në rrezik ... - Bota Sot
Koalicioni LDK-VV, LDK-ja në rrezik ...

Aktuale

Koalicioni LDK-VV, LDK-ja në rrezik ...

Nga: V.R Më: 2 dhjetor 2019 Në ora: 20:47
Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Edhe në takimin e së hënës, nuk u arritë ndonjë marrëveshje konkrete për krijimin e qeverisë.

Mbetët të shihet në rrjedhën e situatës por deri më sot nuk ka asgjë konkrete.

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, nëpërmjet një postimi tha se LDK-ja duhet të matet mirë që të mos bëj gabime duke çuar vendin përsëri në zgjedhje.

Nëse ndodh kjo, Rrahmani, u shpreh se LDK-ja rrezikon të mbetët me 20 deputet.

Postimi plotë:                         

LDK është mirë me ja shti kësaj pune!

Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!

Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat