Halil Selimi: Kosova është shumë më shumë se VV me gjithë fitoren e saj! - Bota Sot
Halil Selimi: Kosova është shumë më shumë se VV me gjithë fitoren e saj!

Aktuale

Halil Selimi: Kosova është shumë më shumë se VV me gjithë fitoren e saj!

Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 00:15
Halil Selimi

Aktivisti i çështjes kombëtare, Halil Selimi ka deklaruar se Albin Kurtit i ka ardhur dita ta bëjë qeverinë, por sipas tij nëse nuk tregon zotësinë e nevojshme për ta bërë qeverinë “le t’i hapë rrugë natës”.

Postimi i Selimit në Facebook:

Albinit i ka ardhur dita ta bëjë qeverinë! Dhe, gjithë përgjegjësinë e formimit ose mosformimit të qeverisë e ka ai dhe vetëm ai, me Lëvizjen dhe lëvizjet e tij, si fitues i zgjedhjeve! Nëse nuk tregon zotësinë e nevojshme për ta bërë, le t’i hapë rrugë natës, sepse edhe nata është gjysma e ditës së plotë, që quhet Kosovë! Ndërsa Kosova është shumë më shumë se VV me gjithë fitoren e saj! Madje, më shumë se edhe gjithë partitë politike bashkë! Kosova është një dhe e vetme për të gjithë dhe e askujt, njëkohësisht!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat