Zyrtari i Vetëvendosjes: Ja pse na duhet Ministria e Punëve të Brendshme - Bota Sot
Zyrtari i Vetëvendosjes: Ja pse na duhet Ministria e Punëve të Brendshme

Aktuale

Zyrtari i Vetëvendosjes: Ja pse na duhet Ministria e Punëve të Brendshme

Nga: V.R Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 13:05
Vetëvendosje

Avni Zogiani, zyrtar në Vetëvendosje, ka deklaruar se Vetëvendosje është e përkushtuar qysh në fillim me luftën kundër korrupsionit dhe sundimit të ligjit.

Kjo është arsyeja kryesore se përse Vetëvendosjes i takon Ministria e Punëve të Brendshme.

Postimi plotë:

Qe prej fillimit Vetevendosje! eshte angazhuar kunder korrupsionit, e per sundimin e ligjit.

Asnje ministri brenda qeverise nuk ka me shume kompetenca e rol ne kete fushe sa Ministria e Puneve te Brendshme.

Ministria e Drejtesise ka mundesi shume te kufizuara persa i perket luftimit te korrupsionit. Funksionet e saja nuk jane direkte, por nepermjet institucioneve te pavarura, gje qe kerkon kohe per te bere nje ndryshim.

Prandaj, Vetevendosje! duhet patjeter ta kete MPB-ne!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat