“Habit” deputeti i LDK-së: Nuk ka parti fituese - Bota Sot
“Habit” deputeti i LDK-së: Nuk ka parti fituese

Aktuale

“Habit” deputeti i LDK-së: Nuk ka parti fituese

Nga: A.M. Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 09:03
Haxhi Avdyli

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se nuk ka parti fitues, por ka parti që ka dalë e para.

Ai përmes një postimi  në Facebook, ka shpjeguar se “partia e parë ka vetëm të drejtën dhe mundësinë për krijimin e koalicionit qeverisës i votuar nga 61 deputetë në Kuvend”.

Postimi i plotë:

Nuk ka parti fituese, ka parti që ka dalë e para, e dyta e me rradhë. Partia e parë ka vetëm të drejtën dhe mundësinë për krijimin e koalicionit qeverisës i votuar nga 61 deputetë ne Kuvend

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat