Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm - Bota Sot
Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm

Aktuale

Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 11:26
Peter Handke

Zëvendëskryeministri dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit.

Ai ka konfirmuar se ambasadorja Shkendije-Geci-Sherifi do të bojkotojë këtë ngjarje, shkaku i fituesit kontravers të Çmimit Nobel, Peter Handke, mik dhe mbështetës i politikës së Millosheviqit.

“Unë gjithashtu pres që edhe Ambasadori i Shqipërisë të veprojë në mënyrë të ngjashme”, ka shkruar ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat