Çfarë i tha Rama Vuçiqi: Deri kur fantazmat e së kaluarës do minojnë Serbinë - Bota Sot
Çfarë i tha Rama Vuçiqi: Deri kur fantazmat e së kaluarës do minojnë Serbinë

Aktuale

Çfarë i tha Rama Vuçiqi: Deri kur fantazmat e së kaluarës do minojnë Serbinë

Nga: F. B. Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 12:52
Aleksandar Vuçiq, Edi Rama

Pse është aq vështirë të kuptohet dhe deri kur Serbi po të jetojë me vetëmashtrim dhe mospranimit të realitetit të qartë të Kosovës. Deri kur fantazmat e së kaluarës do të minojnë rrugën e Serbisë drejt së ardhmes”, ka porositur Rama presidentin serb Vuçiq, shkruan “Novosti”, përcjell “Bota Sot”

Kryeministri shqiptar Edi Rama përmes Twitter i ka dërguar një porosi presidentit serb Vuçiq me pyetjen si është e mundur në kohën e sotme mohohet krimi i dokumentuar i luftës, siç është masakra ndaj popullatës shqiptare në Reçak në vitin 1999 në Kosovë.

Këtë Rama e ka thënë disa reagime ndaj deklaratës së Vuçiqit se rasti i Rreçakut ishte mashtrim me qëllim që të arsyetohen sulmet e NATO-së ndaj SRJ,, Rama ka pyetur deri kur Serbia do të jetojë në vetëmashtrim dhe do të minoj rrugën e vetë të ardhmërisë.

"Pse është vështirë të kuptohet dhe deri kur Serbia në vetëmashtrim dhe kontestim të realitetit të qartë të Kosovës. Deri kur fantazmat e së kaluarës do të minojnë rrugën e Serbisë drejt ardhmërisë”, porositi Rama.

“Miq, ndaloni me vetë mashtrimet për luftën që ka nisur regjimi i vjetër gjakatar në Beograd. Duhet të shkohet tutje! Të vdekurit le të varrosin të vdekurit. Të krijojmë paqe dhe mirëqenien për fëmijët tanë. Duhet të ecim përpara dhe të ndërtojmë rajonin me model shembull”, ka shkruar kryeministri Rama në profilin në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat