Nuk do ta besoni, kjo është pasuria marramendëse e Xhelal Sveçles - Bota Sot
Nuk do ta besoni, kjo është pasuria marramendëse e Xhelal Sveçles

Aktuale

Nuk do ta besoni, kjo është pasuria marramendëse e Xhelal Sveçles

Nga: H.O. Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 07:34
Xhelal Sveçla

Ditë më parë ai u pa në një takim të përbashkët në një tavolinë me zyrtarin serb, Marko Gjuriq, gjë për të cilën mori shumë kritika.

Megjithatë, ai në një sqarim tha se si ish përfaqësues i popullit, ka qenë pjesë e një takimi zyrtar.

Por a e dini se sa është vlera e pasurisë së tij?

Ai ishte deputet deri në legjislaturën e fundit, bashkëshortja e tij punon në universitet dhe kanë një ordinancë stomatologjike.

Gjithë pasuria e deklaruar nga ai kalon vlerën mbi 2 milionë euro.

Tek pasuria e paluajtshme ka deklaruar se posedon një shtëpi, dy lokale afariste dhe truall në vlerë 1 milionë e 950 mijë euro.

6 mijë euro ka kapital nga ordinanca stomatologjike dhe një veturë në emër të bashkëshortes në vlerën 4 mijë euro.

Të hyrat vjetore të tij janë mbi 56 mijë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat