"Albin me LDK-në, nuk ka turxhallak" - Bota Sot
"Albin me LDK-në, nuk ka turxhallak"

Aktuale

"Albin me LDK-në, nuk ka turxhallak"

Nga: M.H Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 20:00
Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Profesori, Binak Maxharraj, përmes një shkrimi në Facebok, ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e cila ende nuk u nënshkrua nga partitë LDK dhe LVV.

Profesori, shkruan që më e rëndësishmja është që të formohet Parlamenti dhe Qeveria dhe se është mirë të formohet sa më shpejtë.

Postimi i plotë

Albin me LDK nuk ka turxhallak.Pozitën e Kryeministrit ta ka dhanë populli ajo nuk negocohet është e jojta,është e shenjet për ty.është e shenjet për popullin qe ta besu.

Pozita e Presdentit nuk ka qenë në lojë ne zgjedhjet e 6 tetorit dhe si e tillë për te duhet te bisedohet kur ti vjenë koha.

Tani për tani më e rendesishmja është formimi i Parlamentit dhe i Qeverisë.

Askush nuk ka të drejtë qe te kapërcej ne nr.3 pa e kaluar nr.1 dhe 2.

Mos propozo emra antipatik në popull për President të tipit Rexhep Qosja.Nuk shkonë,nuk hahet.

Por do te ishte mirë qe të gjendet një kansesus për për personin e dytë qe e propozove Murat Jasharin.Kjo do te ishte shumë e qelluar dhe shumë e pritur ne popull.

Nga ana tjeter sot ne Kryesin e saj LDK ka krrokatë se:

LDK është vendosur përfundimisht që në rast se nuk plotësohet kushti për marrjen e presidentit, atëherë LDK-ja mos ta nënshkruaj marrëveshjen e koalicionit.

E qartë!

LDK i ka dy rrugë,se pari ate qe e ka mesuar mirë të shkojë të PDK për koalicion,ose
Në zgjedhjet e reja ne te cilën nuk do te këtë me Vjosa Osamnin për te ia fitu votat.

Në këtë proces të formimit të Kuvendit dhe Qeverisë askush nuk ka te drejtë të luaj me votën e popullit,aq me pak LDK frigacake e cila e gjeti nje femër me ia fitu votat.

Është e nevojshme se nese edhe me tej LDK insiston ne marrjën e asaj ë qe nuk i takon Ambasadat e KUINT-it e posaçerishte ajo Amerikane duhet rrept të ndërhyej në proces.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat