Fshati shqiptar me emrin “Besnik”, por banorët nuk e njohin gjuhën shqipe - Bota Sot
Fshati shqiptar me emrin “Besnik”, por banorët nuk e njohin gjuhën shqipe

Aktuale

Fshati shqiptar me emrin “Besnik”, por banorët nuk e njohin gjuhën shqipe

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 23:00
Ilustrim

Historia tronditëse e një fshati i cili emrin e ka 100 % shqiptar, por banorët nuk flasin me gjuhën shqip.

Si u zhduk identiteti i tyre?

Çfarë qëndron pas dhe perse autoritetet shqiptare nuk flasin?

Fshati quhet Besnik, por banorët nuk e flasin gjuhën shqipe.

Çfarë ka ndodhur me ta?

Ku gjendet ky fshat?

Cila është historia e tmerrshme e banorëve të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat