Shqetësuese: Marrëveshja nuk po arrihet, jeta e Albin Kurtit në rrezik? Ja nga kush... - Bota Sot
Shqetësuese: Marrëveshja nuk po arrihet, jeta e Albin Kurtit në rrezik? Ja nga kush...

Aktuale

Shqetësuese: Marrëveshja nuk po arrihet, jeta e Albin Kurtit në rrezik? Ja nga kush...

Nga: V.R Më: 14 janar 2020 Në ora: 00:07
Albin Kurti

Është përfolë në media gjatë së hënës se kanë ndodhur dy takime ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Takime këto, të fshehura nga sytë e publikut, shkruan “Bota sot”.

Nga Kurti dhe Thaçi, nuk ka pas ndonjë deklaratë zyrtare nëse janë takuar apo jo, megjithatë, kjo po konsiderohet si lojë e rrezikshme e Kurtit.

Publicisti Sali Rexhaj, nëpërmjet një postimi, ka reaguar duke thënë se nëse vërtet Kurti është takuar me Thaçin në mënyrë sekrete, jeta e Kurtit, është në rrezik nga Liburn Aliu dhe Xhelal Sveçla.

Nuk dihet nëse Rexhaj e ka thënë me humor apo me ironi.

Postimi plotë i Rexhajt:

Nese vertetohet se Kurti eshte takuar me Thaqin ne menyre sekrete, jeta e tije eshte ne rrezik nga Liburn Aliu e Xhevat Cveçklla, ata me alltia ne brez bredhin neper zyra te Vv. Pa revole nuk flejne as me gra te veta.

Per fat Al-Bini ka shtepi ne Osllo, se vend ne Kosove e Vlladimir nuk do ti mbetet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat