Tmerr i luftës, fotografi të publikuara për herë të parë (Kujdes pamjet +18)

Aktuale

Tmerr i luftës, fotografi të publikuara për herë të parë (Kujdes pamjet +18)

Nga: N.Sh. Më: 14 janar 2020 Në ora: 15:48
Krimet serbe

Tmerr i vërtetë, është po t’i shikosh këto fotografi të luftës të publikuara për herë të parë.

Esat Shala, i cili është koleksionues i fakteve të luftës që kanë ndodhur në Kosovë, ka publikuar për herë të parë disa fotografi të shqiptarëve të keqtrajtuar nga serbia fashiste, shkruan gazeta "Bota sot".

Gjenocid, krim i rënd, masakra e dhunime, dëshmojnë këto fotografi.

Serbia dhe ushtrinë dhe policinë e saj, gjatë luftës në Kosovë ka bërë tmerrin ndaj shqiptarëve.

Mirëpo, ky është fat në fatkeqësi, pasi po dëshmojmë me fakte krimet e Serbisë, edhe pse kjo po tentohet të mohohet nga Serbia.

“Krimet qetnike Serbe në Kosovë 1998-99.

Më i madhë është një krim nese heshtë për atë krim.

Zgjohu oj politikë e mos lufto për karrik”, shkruan Esat Shala në facebook, i cili ka mijëra fakte të luftës në Kosovë.

Më poshtë, i publikojmë fotografitë, por të keni kujdes, nuk preferohet për personat e ndjeshëm.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat