Ish-deputeti dhe bashkëpartiaku i Albin Kurtit i drejtohet me pyetje publike Baton Haxhiut: Kur po e mbyll televizionin? - Bota Sot
Ish-deputeti dhe bashkëpartiaku i Albin Kurtit i drejtohet me pyetje publike Baton Haxhiut: Kur po e mbyll televizionin?

Aktuale

Ish-deputeti dhe bashkëpartiaku i Albin Kurtit i drejtohet me pyetje publike Baton Haxhiut: Kur po e mbyll televizionin?

Nga: N.H Më: 14 janar 2020 Në ora: 17:00
Albin Kurti dhe Baton Haxhiu

Baton Haxhiu, dje tha se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë.

Ndaj këtij deklarimi, ka reaguar ish-deputeti dhe bashkëpartiaku i Albin Kurtit, Driton Tali.

Tali përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë një pyetje publike për Haxhiun, se kur do e mbyll televizionin ky i fundit, pasi tashmë në krye të qeverisë ka ardhur Albin Kurti.

Ja shkrimi i tij:

Image
Driton Tali

Baton Haxhiu i reagon Vetëvendosjes: Kurti nuk i ka treguar askujt në parti për takimet me Thaçin

....Baton leji k'to kopalla po kallxona more kur kysmet ki me mshel Klanin se Albini fitoi.

Qështu llafet jonë konë: Albini fiton ti e mshel Klanin.

K'shtu ti si nji burrë (pinjoll) i nji familje patriotike me traditë duhesh llafeve m'i nejt karshi.

Burrit munesh shpyrtin me ja marr por burri fjaltë si ha!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat