Vjen një reagim nga Lëvizja Vetëvendosje pas refuzimit të ofertës nga Agim Veliu - Bota Sot
Vjen një reagim nga Lëvizja Vetëvendosje pas refuzimit të ofertës nga Agim Veliu

Aktuale

Vjen një reagim nga Lëvizja Vetëvendosje pas refuzimit të ofertës nga Agim Veliu

Më: 14 janar 2020 Në ora: 23:32
Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka reaguar pas deklarimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliut, kundër ofertës së fundit të LVV-së për bashkëqeverisje ndërmjet këtyre dy partive.

Manxhuka ka shtruar pyetjen se ‘çka duhet tjetër të bëjë Lëvizja Vetëvendosje [në mënyrë që LDK-ja të pranojë bashkëqeverisjen me LVV-në, v.j]’?”.

Image
Arlind Manxhuka

“Çka duhet tjetër me bë Lëvizja? Propozo, refuzim, propozo refuzim”, ka thënë Manxhuka, zyrtar i Sekretariatit për Media dhe Komunikim i Lëvizjes Vetëvendosje.

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë të martën mbrëma se oferta e fundit e Lëvizjes Vetëvendosje për Lidhjen Demokratike të Kosovës, është nënçmuese dhe “përpjekje e VV-së për pushtet absolut”.

Përmes një shkrimi në Facebook, Veliu ka deklaruar se përpjekjet e LVV-së për arritjen e koalicionit “janë të dështuara”.

“Kjo përpjekje e tyre sigurisht që është e dështuar dhe nuk duhet ta ndihmojë askush prej nesh”, ka shkruar Veliu në profilin e tij të rrjetit social Facebook.

Kreu i Komunës së Podujevës është shprehur se Lëvizja Vetëvendosje po përpiqet të fitojë pushtet absolut në vend përmes koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat