Bislimi tregon në detaje se çfarë ka ndodhur në takimin mes LDK’së dhe VV’së - Bota Sot
Bislimi tregon në detaje se çfarë ka ndodhur në takimin mes LDK’së dhe VV’së

Aktuale

Bislimi tregon në detaje se çfarë ka ndodhur në takimin mes LDK’së dhe VV’së

Më: 15 janar 2020 Në ora: 21:35
Besnik Bislimi

Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se si rrodhi takimi i parafundit me LDK’në.

“Jemi dakorduar që të dy palët të vijmë me nga një ofertë. Në atë moment që i shohim pozicionet tona do e kishim më të lehtë përafrimin e qëndrimeve. I kemi lexuar oferat. Në anën e VV’së kanë qenë të pranishëm Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Glauk Konjufca, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku dhe unë. Në anën e LDK’së kanë qenë Isa Mustafa, Agim Veliu, Avdullah Hoti, Vjosa Osmani dhe Lutfi Haziri”

“Ofertat i kemi lexuar unë dhe Avdullah Hoti”

“Pasi i lexuam, i kemi parë qëndrimet tona. Por për dallim prej neve, LDK ka thënë se kjo është oferta jonë e fundit dhe nuk ndryshohet. Në bëmë edhe tre oferta pas kësaj. Asnjëherë LDK nuk tregoi arsyen se pse po refuzohet oferta”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat