Fotoja që tronditi botën! Një nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të vrarë nga kriminelët serbë në fshatin Reçak - Bota Sot
Fotoja që tronditi botën! Një nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të vrarë nga kriminelët serbë në fshatin Reçak

Aktuale

Fotoja që tronditi botën! Një nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të vrarë nga kriminelët serbë në fshatin Reçak

Më: 16 janar 2020 Në ora: 17:11
Foto ilustrim

Masa e Reçakut oshte tronditur botën në vitin 1999, dhe Serbia kriminale jo që nuk kërkonë falje por vazhdon të mohojë krimin e saj të kryer kundër civilëve shqiptarë në fshatin Reçak.

Kjo fotografi trondtëse është realizuar nga fotografi Thomas Dworzak, në fshatin Reçak, ku shihet grua dhe nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të vrarë nga kriminelët serbë në fshatin Reçak.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat