Spahiu: Kurti poshtëroi veten kur propozoi rritjen e ministrive - Bota Sot
Spahiu: Kurti poshtëroi veten kur propozoi rritjen e ministrive

Aktuale

Spahiu: Kurti poshtëroi veten kur propozoi rritjen e ministrive

Më: 16 janar 2020 Në ora: 22:50
Kurti dhe Mustafa

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka thënë se pretendenti për postin e kryeministrit të vendit, Albin Kurti, e ka befasuar në momentin kur e ka thyer premtimin e dhënë më parë rreth numrit të ministrive.

Sipas Spahiut, me këtë lëvizje Kurti e ka poshtëruar veten.

“Albin Kurti e theu një premtim të tij shumë të rëndësishëm, që unë nuk e kam pritur se do ta bëjë, që qeveria do t’i ketë 12 ministri dhe më pas doli me ofertën për 14 ministri”.

“Mendoj se ky është gabimi më kardinal i tij, i cili e ka poshtëruar më së shumti deri më tani. Pra një lëshim që i bëri LDK-së vetëm për t’u arritur koalicioni”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat