Lajmërohet Vjosa Osmani, tregon a po shkarkohet Glauk Konjufca - Bota Sot
Lajmërohet Vjosa Osmani, tregon a po shkarkohet Glauk Konjufca

Aktuale

Lajmërohet Vjosa Osmani, tregon a po shkarkohet Glauk Konjufca

Më: 17 janar 2020 Në ora: 12:30
Vjosa Osmani

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit.

Ajo gjithashtu në selinë e LDK-së iu tha gazetarëve se është optimiste në arritjen e marrëveshjes me Vetëvendosjen për koalicion qeverisës.

Dje Vetëvendosje përmes një zarfi ka refuzuar propozimin e LDK-së që t’ia kthejnë kryeparlamentaritn deri në zgjedhjen e presidentit nga LDK-ja dhe ndarjen e ministrive 5 me 5.

Më pas kryetari Isa Mustafa tha se këtë letër nuk e konsideron zyrtare.

Dy partitë kanë thënë se i kanë bërë ofertat e fundit njëra-tjetrës duke zbehur shpresat për marrëveshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat