Haradinaj kujton Ahmet Kaçikun: Lum atdheu që ka burra si ai - Bota Sot
Haradinaj kujton Ahmet Kaçikun: Lum atdheu që ka burra si ai

Aktuale

Haradinaj kujton Ahmet Kaçikun: Lum atdheu që ka burra si ai

Më: 19 janar 2020 Në ora: 09:01
Ahmet Kaçiku

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj Ahmet Kaçiku në ditën e masakrës së Reçakut kishte mbushur 35 vjet dhe katër ditë më pas, ai do bashkohet me ta, në karvanin e përjetësisë, duke mbrojtur trupat e tyre nga armiku, i cili donte t'i vrasë për herë të dytë.

“Ishte komandant brigade dhe me sytë e tij, pa motrat e vëllezërit e tij të masakruar në mënyrën më çnjerëzore, por ai pa edhe heroizmin e bashkëluftetarëve të tij, tani dëshmorë: Ali Beqa, Ismail Luma, Mehmet Mustafa Shaqir Berisha, Kadri Syla, Enver Rashiti, Skënder Çarri, Nazim Kokallari, Sadik Mujota, Lutfi Bilalli, Sadik Osmani, Nexhat Ramadani e Ragip Bajrami. Katër ditë më pas, ai do bashkohet me ta, në karvanin e përjetësisë, duke mbrojtur trupat e tyre nga armiku, i cili donte t'i vrasë për herë të dytë. Ahmeti u kthye nga mërgimi në përgjigjie të Atdheut. Lum Atdheu që ka burra si ai:, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat