Kryeziu flet për ngecjet mes VV-së dhe LDK-së për të formuar qeverinë - Bota Sot
Kryeziu flet për ngecjet mes VV-së dhe LDK-së për të formuar qeverinë

Aktuale

Kryeziu flet për ngecjet mes VV-së dhe LDK-së për të formuar qeverinë

Nga: N.H Më: 19 janar 2020 Në ora: 15:09
Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, përmes një shkrimi në Facebook, ka folur lidhur me ngecjet që janë paraqitur mes subjekteve fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Kryeziu është i mendimit se këto zhvillime politike po tregojnë se të ne janë sipërfaqësore dhe pak të mjaftueshme për t’i bërë ndryshimet.

Image
Ismet Kryeziu

“Ngecjet e VV-së edhe LDK-së për të formuar qeverinë, po tregojnë se zhvillimet politike të ne janë sipërfaqësore dhe pak të mjaftueshme për më i ba ndryshimet, për të cilat kemi nevojë shoqëria jonë”, ka thënë ai në Facebook.

Kujtojmë se për shkak të pozitave shtetërore, ka ditë që Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike janë distancuar nga negociatat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat